دوره‌ها

مدیریت استرس و اضطراب کودک و نوجوان در خانه

مقدمه در این مقدمه، به بررسی راهکارهای جلوگیری از آسیب‌های روانی کودکان در دوران بحران می‌پردازیم. سرمایه روانی کودک سرمایه روانی کودک به مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و منابع روانی اطلاق می‌شود که برای مقابله با موقعیت‌های استرس‌زا و ایجاد رشد و توسعه مناسب کودکان بسیار اهمیت دارد. صندوق سرمایه روانی کودک باید شامل امید، خوشبینی، …

مدیریت استرس و اضطراب کودک و نوجوان در خانه مطالعه ادامه مطلب

تربیت کودک – دوره تربیت کوانتومی (مقدماتی)

خلاصه مطالب دوره آشنایی با روند رشد کودک شناخت توانمندی های ذهنی کودک از طریق شناخت مغزهای سه گانه یادگیری روش های صحیح گفتگو با کودک شناخت زبان عشق کودک آشنایی با دنیای مطلوب کودکان تفاوت والد کافی و کامل بودن شناخت سرمایه های روانی کودک و….

تربیت کودک در دوره جامع تربیت کوانتومی ( مقدماتی و پیشرفته )

تربیت کودک (دوره جامع تربیت کوانتومی، مقدماتی و پیشرفته)

هر انسانی ، نیازمند داشتن عزت نفس، خود انگاره مثبت و احساس خوب نسبت به خود است و اینکه چگونه چالش های زندگیش را با آگاهی پشت سر بگذارد و رابطه سالم و درست با دیگران برقرار کند و کلی سرمایه های روانی دیگر که اگر در کودکی به دست نیاورده باشد در بزرگسالی به دست آوردنش اگر غیر ممکن نباشد، بسیار سخت و نیازمند صرف وقت و بودجه کلان است .
* توجه *
دانش پژوهان گرامی توجه داشته باشید که آزمون های هر جلسه در انتهای همان جلسه قرار داده شده است و نیازی به تماس با پشتیبانی برای دریافت آزمون ها نمی باشد.
لطفا توجه داشته باشید، برای دریافت مدرک بین المللی MPT بعد از گذراندن آخرین جلسه و پاسخ به سوالات آن، فرم پیوست را مطابق با اطلاعات گذرنامه خود تکمیل نمایید. زیرا گواهی مطابق با اطلاعات ارسالی شما صادر می گردد و امکان اصلاح پس از صدور گواهینامه مقدور نیست. از زمان ارسال درخواست بین 2 تا 3 ماه زمان برای صدور گواهی بین المللی لازم است.

چگونه کودکان باهوش و موفق تربیت کنیم

چگونه کودکانی باهوش و موفق تربیت کنیم؟

کودکان باهوش و موفق کودکان باهوش و موفق چه کودکانی هستند؟ برای درک این موضوع ابتدا باید مفهوم موفقیت رو بهتر بشناسیم .  موفقیت و دستاورد دو مفهوم کاملا متفاوت هستند. دستاورد چیزی هست که اغلب افراد در نتیجه تلاش برای رسیدن به هدفی به دست می آورند، مثلا شخصی با تلاش زیاد و ممارست …

چگونه کودکانی باهوش و موفق تربیت کنیم؟ مطالعه ادامه مطلب

مشکلات یادگیری کودکان

مشکلات یادگیری کودکان – صوتی

مشکلات یادگیری کودکان،از جمله مشکلات پردازشی در حوزه مغز و اعصاب هستند. این مشکلات، می‌توانند در مهارت های یادگیری فرد مانند خواندن، نوشتن و ریاضیات اختلال ایجاد کنند. همچنین در سطوح بالاتر این اختلالات بر توانایی سازماندهی، برنامه‌ریزی، استدلال انتزاعی. حافظه بلند مدت، حافظه کوتاه مدت و قدرت تمرکز و توجه تأثیر می‌گذارد. اختلالات یادگیری …

مشکلات یادگیری کودکان – صوتی مطالعه ادامه مطلب

کودک موفق

کودک موفق – سمینار آموزشی

اگر پدر یا مادر هستید. اگر مربی مهدکودک یا پرستار کودک هستید. اگر معلم پیش دبستان و یا دبستان هستید.
و یا اگر به هر شکلی، با کودک زندگی می کنید و روی تربیت و پرورش استعدادهای او تاثیرگذار هستید و سئوالات فوق، سئوال شما هم هست، مطالب این سمینار به شما کمک می کند تا بتوانید به شیوه ای نوین با  موضوع موفقیت کودک، آشنا شوید.

دروغگویی کودک

دروغگویی کودک

دروغگویی کودک چگونه شکل می گیرد و راه های صحیح مواجهه با آن کدام است؟ دروغگویی کودک از جمله مواردی است که بسیاری از والدین کم و بیش با آن مواجه هستند. تشخیص درست و پیشگیری از بروز آن بهترین راه مواجهه با این موضوع است. اگر شما فرزند 3 تا 12 سال دارید که …

دروغگویی کودک مطالعه ادامه مطلب

مربی کودک خود باشید

مربی کودک خود باشید

شما چه بخواهید چه نخواهید،  اولین و تاثیر گذار ترین مربی کودکتان هستید.
پس بیایید با افزایش علم فرزندپروی، بهترین مربی برای فرزندتان باشید.

مهارت آموزی به کودکان

کودک را مربی خودش کنیم-مهارت آموزی به کودکان در 15 گام

رفتارهای نا مناسب کودکان، به والدین این آگاهی را می دهد که آنها نیاز به آموختن مهارت هایی دارند. ما در این کارگاه ابتدا با ۱۵ گام مهارت آموزی به کودکان آشنا می شویم و سپس به صورت عملی با تمرین نقش آفرینی ROLL PLAY پنج مشکل اساسی که اغلب کودکان با آن مواجه هستند را با شیوه ی مهارت آموزی به کودکان بررسی می کنیم تا بتوانیم مهارت هایی که کودکانمان برایحل مشکلاتشان نیاز دارند را کشف کنیم .

تفسیر نقاشی کودک

تفسیر نقاشی کودک – نقشه خوان گنج کودک خود باشید

در این کارگاه شما علاوه بر شناخت مفاهیم نقاشی کودک ، چندین نکته مهم در خصوص فرزند پروری ، شناخت روند رشد مغز کودک ، نحوه تعامل با کودک و آموزش مراقبت جنسی از طریق هنر به کودک را نیز می آموزید. مطالبی که در زیر این عنوان،  در کارگاه های مشابه هرگز آموزش داده نمی شود.
نکته مهم…
برای تفسیر نقاشی کودک، حتما توجه داشته باشید که نقاشی یکی از فعالیت های کاملا شخصی کودک می باشد.
و فقط در صورتیکه در شرایط خاص و به دفعات به یک شکل کشیده شده باشد، دارای مفاهیمی است که در این کارگاه گفته شده و اطلاعات داده شده، صرفا جهت آگاهی والدین به منظور برقراری ارتباط موثر با فرزندشان و پیشگیری از بروز مشکلات جدی ، در صورت دیدن نشانه ها است و هر گونه تفسیر و تشخیصی ، فقط توسط روانشناس و مشاور کودک دارای اعتبار می باشد.

در غیر اینصورت، فقط یک تخلیه ی احساسی و بروز هیجانات لحظه ای کودک و یا تکلیفی که بزرگسالان به او محول کرده اند می باشد.

ترس کودک

ترس کودک – دلایل و راهکارها

  • ۹۰ دقیقه آموزش ویدیویی
  • فایل صوتی کارگاه
  • جزوه الکترونیکی حاوی کل اسلایدها
  • پیوست های کمک آموزشی
  • گواهی شرکت در دوره

سمینار تربیت کوانتومی

هر تغییری در رفتار و افکار ما که امروز اتفاق بیافتد مانند آینه ای در رفتار و افکار فرزندانمان منعکس می گردد. حال اگر در هر نسل، والدین با آگاهی، رفتارهای دوست نداشتنی خودشان را اصلاح کرده و ژن های نا سالم رفتاری خود را خاموش کنند، نسل های بعدی در یک جهش کوانتومی، صاحب ژن های رفتاری سالم خواهند بود.

سوالات جنسی کودکان

سئوالات جنسی کودکان – وبینار هیس نگوییم!

اگر می دانستیم بسیاری از فریادهای نا شنیده ی دختران که در زیر پوست شهرها مخفی شده ­اند. بعضاً حاصل فریادهای شنیده نشده­ ی پسرانی است که مانند یک بمب اتم در قلب شهرها جای گرفته­ اند. و با هر بار انفجار، نه تنها وجودخودشان را متلاشی می­ کنند بلکه، یک جامعه و کشوری را منهدم می­ سازند.  شاید به همان اندازه که تربیت کودک برایمان مهم است به آموزش مسایل جنسی به کودکان نیز، اهمیت می دادیم.

پرخاشگری کودکان

پرخاشگری کودکان- دلایل و راهکارها

پرخاشگری کودکان از جمله رفتارهایی است که اغلب والدین از آن شکایت دارند. با کمی توجه می توان متوجه این مساله شد که بروز رفتارهای آزار دهنده کودکان حاوی یک پیام است.

تربیت کودک – دوره جامع تربیت کوانتومی (پیشرفته)

دانش پژوه عزیز، به شما تبریک می گوییم که دوره مقدماتی را با موفقیت به پایان رساندید.
لطفا توجه داشته باشید، برای دریافت مدرک بین المللی MPT بعد از گذراندن آخرین جلسه و پاسخ به سوالات آن، فرم پیوست را مطابق با اطلاعات گذرنامه خود تکمیل نمایید. زیرا گواهی مطابق با اطلاعات ارسالی شما صادر می گردد و امکان اصلاح پس از صدور گواهینامه مقدور نیست. از زمان ارسال درخواست بین 2 تا 3 ماه زمان برای صدور گواهی بین المللی لازم است.

تربیت جنسی کودک و نوجوان

تربیت جنسی کودک و نوجوان – دوره جامع رازهایی که باید گفت

یکی از باورهای غلط برخی از والدین که باعث مقاومت آنها در برابر آموزش در حوزه تربیت و مراقبت جنسی فرزندشان می شود این است که گمان می کنند فرزند آنها کاملا در امنیت به سر می برد و چون با هیج غریبه ای در ارتباط نیست، پس خطری او را تهدید نمی کند!!! اما…

تولد تا دوسالگی – دوره جامع دوسال طلایی

تولد تا دوسالگی – دوره جامع دوسال طلایی

۲ سال طلایی کودک که از زمان تولد تا دو سالگی می باشد، علی رغم تصور بسیاری از والدین که گمان می کنند کودکشان در این سال ها چیزی نمی فهمد و هر آنچه ببیند و بشنود را فراموش می کند، دو سال مهم در شکل گیری دلبستگی، عزت نفس و اعتماد به نفس و ایجاد خودانگاره مثبت یا منفی در او می باشد که پایه های اصلی رفتار هر انسانی در دوران کودکی، نوجوانی و بزرگسالی است.

اسکرول به بالا