دومین جلسه دوره کارگاهی ” آینه ات را پاک کن” برگزار شد

دومین جلسه روش های تربیت و حل مشکلات کودک 

روز جمعه 4 خرداد از ساعت 9 تا 13 برگزار گردید.

در این جلسه بخش دیگری از مشکلات کودکان که بعضاً بزرگسالان نیز درگیرآن هستند،  ریشه یابی شده و راهکارهایی برای پیشگیری و مقابله با آنها ارایه گردید.

در بخش اول با تدریس استاد اباذری، شرکت کنندگان با مسیر عصبی و نقش آن در  شکل گیری عادات خوب و بد و تاثیر آن در تربیت کودک به طور کامل آشنا شدند.

در همین بخش انواع ترس ها و ریشه های آن به طور مفصل بررسی شد و شرکت کنندگان با ترس هایی که گه گاه نا خواسته به کودک وارد کرده اند، آشنا شدند.

در همین بخش  شرکت کنندگان آموختند که چگونه با ترس های بیمارگونه برخورد کنند و راهکارهای مقابله با اینگونه ترس ها که هم در بزرگسالان و هم در کودکان وجود دارد نیز، ارایه گردید.

بخش دوم با تدریس استاد علیرضا کرمی، خشم و ریشه های آن بررسی گردید و شرکت کنندگان با تفاوت خشم و عصبانیت آشنا شدند.

در بخش دیگر استاد کرمی تعارض بین زوجین و دلایل آن را ریشه یابی کرده و چند راهکار ساده برای کنترل خشم و حل تعارض به شرکت کنندگان آموزش دادند.

در بخش آخر کارگاه که استاد اباذری مدرس آن بودند، ابتدا گفته شد که آیا والدین حق دارند که خشمگین و یا عصبانی شوند؟ و در ادامه انواع و ریشه های پرخاشگری در کودکان به طور مفصل توضیح داده شد.

جهت آشنایی بیشتر با این مبحث می توانید این فیلم را تماشا کنید.

پرخاشگری در کودکان

در انتهای کارگاه، با بازسازی ذهنی و تصویری بعضی از صحنه ها و اتفاقاتی که موجب خشم و عصبانیت والدین می شود، روش های برخورد با آن و چگونگی گفتگو با کودک به صورت عملی تمرین گردید.

و این جلسه هم با یک عکس دسته جمعی به پایان رسید

جلسه سوم روز جمعه 11 خرداد با بررسی دیگر مشکلات کودکان مانند دروغگویی، خجولی، بد غذایی و غیره برگزار می گردد و ریشه ها و راهکار های مقابله با آنها به صورت علمی و عملی آموزش داده خواهد شد.

اگر تمایل دارید فیلم کامل این دوره را  با تخفیف ویژه تهیه کنید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

#مراقب_کودکی_کودکمان_باشیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا