اولین دوره کارگاهی “آینه ات را پاک کن”، پایان یافت

آخرین جلسه ی دوره ی کارگاهی “آینه ات را پاک کن ” روز جمعه 18 خرداد در مجموعه آموزشی بنیان کودک برگزار شد. علی رغم تعطیلات چند روزه، اکثریت شرکت کنندگان در این جلسه حضور داشتند.

در دو بخش  این کارگاه مطالب تئوری همراه با تمرین ارایه گردید و در بخش آخر والدین و کودکان در باشگاه تندرستی مجموعه با هم بازی و ورزش کردند.

در بخش اول

درباره بد خوابی و علت های آن توضیح داده شد و فرق وحشت شبانه و کابوس و دلایل آن مورد بررسی قرار گرفت. سپس با ارایه راهکارهای عملی آموزش داده شد که چگونه تا حد امکان این مشکل و گریه های شبانه کودک را کم و به تدریج ار بین ببریم.

در بخش دوم

به این سئوال که پرسش اکثر والدین می باشد پاسخ داده شد که: آیا می توانیم برای تربیت کودک از تنبیه هم استفاده کنیم ؟ و در این باره کلی روش های صحیح تشویق و تنبیه  آموزش داده و تمرین شد.

در این خصوص می توانید این مقاله را بخوانید.

تنبیه کودک آری یا نه؟

همچنین شرکت کنندگان آموختند که چگونه با استفاده از تکنیک آینه، تشویق مطلوب را از تشویق نا مطلوب تشخیص دهیم.

در انتها شرکت کنندگان، بهترین شیوه ی تربیت کودک که استفاده از همیاری خودش می باشد را با استفاده از تکنیک ” صابتی ” آموختند و در این خصوص چندین تمرین نیز انجام دادند.

در بخش آخر که هیجان انگیز ترین بخش کارگاه بود، پدران و بچه ها به جمع شرکت کنندگان پیوستند و در باشگاه سلامت همه با هم بازی و ورزش کردند و به طور عملی آموختند که بهترین شیوه ی برقراری ارتباط موثر با کودک بازی است.

و این نکته یاد آوری شد که ریشه ی اصلی اکثر بد رفتاری های کودک، نیاز به توجه والدین است که با یک ارتباط خوب، حل شدنی است.

در آخر، شرکت کنندگان مدارک خود را دریافت کردند و این دوره ی دوست داشتنی با یک عکس یاد گاری به پایان رسید.

به پایان آمد این دفتر، حکایت همچنان باقی است…

منتظر دوره های تابستانی در فضایی متفاوت و شیوه ای متفاوت باشید

#مراقب کودکی کودکمان باشیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا